Başak Burcuna Sahip Olan İnsanların Özellikleri

Başak Burcuna Sahip Olan İnsanların Özellikleri

Şimdi sıra başak burcuna geliyor. Başak burcu denilince, hemen pimpirikli ve mız mız başak burçlarıdır. Temiz evi temizleyenler, temiz perdeleri tekrar yıkayıp karşısına geçip ne kadar güzel yıkadım diyip kendisiyle mutlu olanlar genellikle başak burcuna sahip insanlardır. Aslında biz başak burcu insanlarını tarif ettiğimiz özellikle bir kavram var; zodyak’ın hizmetçisi. Yani onlarda bir temizleme merakı bir hijyen merakı vardır.

Herşey steril, temiz ve simetrik olmak zorundadır. Detaylar ve ayrıntılar çok önemlidir onlar için. Hep böyle mükemmele doğru giderler ama mükemmel diye birşey yoktur. O Dünyayı temizleyecek kendini temizleyecek… o bu hizmeti verdiği için diğerleri de bundan faydalanıyor. O yüzden biz bunlara hizmetçisi diyoruz Zodyak’ın. Bir başka şey daha var merkür yönetiyor. Son derece akıllılar, planlılar ve tiziz insanlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük ‘İncelerim “ dir. Başak’lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş’ tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar.

Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak’ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile, kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek ‘hayır’ demesini bilirler.Ayrıca çok derli topludurlar. Fakat o kadar çok ayrıntıya iniyorlarki bazen olaylarda bütündeki güzelliği kaçırabiliyorlar. Yani bir insanın karakterini anlamak için minik bir ayrıntıya takılabilirler. Ama oradaki güzel karakteri o küçücük bir ayrıntıyla mesela bir çorabın rengiyle veya saçının bir kesimiyle o karakterin hepsini bir tarafa atabilir. Dolayısıyla böyle bir eleştirisel bakışı var. Eleştirme olayı çok fazla. Sonra ortada kimse kalmaz. Başak burcu kadınları genelde evde kalmışlar olarak sınıflandırmak mümkün. Çünkü kendilerine uygun düzgün türde kişiler bulamaz.

Bunu söylediğimizde sen titiz bir başak burcusun dediğimizde hayır ben normalim diğer insanlar gibi derler.

Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir