Menü

Boğa Burcu Özellikleri

1 Şubat Çarşamba 2023

Boğa Burcu Genel Özellikleri

21 Nisan – 21 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler Boğa burcu özelliklerini taşırlar. Zodyak’ın ikinci evidir. Boğa burçlarının elementi toprak olup, yönetici gezegeni ise Venüs’tür. Uğurlu taşı zümrüt, uğurlu rengi mavi ve liladır. Uğurlu sayısı 4 ve 6 olmakla beraber uğurlu günü cumadır. Tarot kartı, İmparatoniçe olan Boğa burcunun vücutta temsil ettiği yer boyun bölgesidir. Sabit nitelikteki Boğa burcu insanının genel özellikleri; pratik ve güvenilir olmaları, sabırlı ve güzelliğe düşkün olmaları, maddeye önem vermeleri olarak bilinir. Ücretsiz günlük burç yorumları için bu sitede takipte kalın.

Boğa Burcu Kadınının Özellikleri

Boğa burcu kadınının en belirgin özelliği güzel olması ve güzel olan her şeye düşkün olmasıdır. Girdiği her ortamda dikkat çeker. Bakımlıdır ve aynı zamanda gösterişe meraklıdır. Nerede ne şekilde davranacağını bilir. Kendinden emin bir şekilde doğru ifadeler kullanır. Ağırbaşlıdır. Sahip olduğu her şeye çok bağlıdır ve değişimlerden hoşlanmaz. Rahatına düşkün bir yapıları olmasına karşın evcimenlerdir. Çok sadık bir dost, iyi bir eş olurlar. Evde vakit geçirmeyi çok severler. Boğa kadını, kırıldığı zaman buz keser. Bir boğa kadınının kalbini kırmak istemezsiniz. Surat asan bir boğa kadını kadar can sıkıcı bir şey yoktur. Çok sabırlı kadınlardır. Ancak sinirlendikleri zaman gözleri hiçbir şeyi görmez. Yıkıp dökebilirler. Boğa kadını risk almayı sevmez. Boş zamanlarında yemek yapmayı ve sanatsal faaliyetlerde bulunmayı çok severler. Merhametli ve yardımsever yapıları, insanların onu suiistimal etmesine olanak verir.

Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri

Boğa burcu erkeğinin en belirgin özelliği, evine bağlı olmasıdır. Bunun yanında sakin, kararlı, inatçı ve çalışkan olurlar. Bu sakin insanın içinde kıpır kıpır hareketli biri vardır. ancak dışarıda çok soğuk olurlar. Evleri onlar için bir sığınak gibidir. Kendilerini güvende hissederler. Boğa erkeği aynı zamanda kıskançtır ve sinirlendiği zaman kırmızı görmüş bir boğa gibi saldırır. Böyle zamanları çok olmamakla beraber hayatında birkaç kere olabilmektedir. Bir boğa erkeğini bu denli kızdırmayı asla istemezsiniz. İlişkilerinde sadıktır ve arkadaş canlısı olurlar. Lüksten ve konfordan da oldukça hoşlanırlar. Cömert olmalarının yanında asla savurgan değildirler ve her zaman paraları bulunur. Ücretsiz günlük burç boğa yorumları sitemizden okuyabilirsiniz.