Menü

Koç Burcu Özellikleri

1 Şubat Çarşamba 2023

Koç Burcu Genel Özellikleri

21 Mart – 20 Nisan arasında doğan kişilerin burcu Koç olmaktadır. Zodyak’ın birinci evidir. Koç burçlarının elementi ateş olup, yönetici gezegeni ise Mars’tır. Uğurlu rengi kırmızı, uğurlu taşı elmas, uğurlu günü salıdır. Tarot kartı, İmparator olan Koç burcunun vücutta temsil ettiği yer kafa ve yüz bölgesidir. Öncü nitelikteki Koç burcu insanının genel özellikleri; aktif ve dinamik olmaları, insiyatif alabilen yapıda olmaları, hızlı, liderlik vasfı taşımaları, yönetici pozisyonunda olmalarıdır. Anlaştığı burçlar; Aslan, Yay ve Terazidir. Anlaşamadığı burçlar ise; Oğlak, Balık ve Kovadır. Koç kadınları ve Koç erkekleri taşıdıkları özellikler bakımından farklılık gösterirler. Ücretsiz günlük burç yorumları için bu sitede takipte kalın.

Koç Burcu Kadınının Özellikleri

Koç burcu kadınları oldukça hareketli ve girişimci bir yapıya sahiptir. Esprili bir konuşması vardır. Alımlı ve atletik yapılı olurlar. Koç burcu kadınına istemediği bir şeyi asla yaptıramazsınız. Onlar eleştirmekten çekinmez ve hoşlarına gitmeyen bir durumu mutlaka dile getirirler. Patavatsız değillerdir. Nerede ne konuşacağını iyi bilirler. Bir topluluğa girdiği zaman dikkatleri üzerine çekerler. Kendilerini yaptıkları işe fazla kaptırabilen Koç kadını, aynı zamanda mükemmelliyetçi yapısıyla da adım attığı her işte başarılı olmak için hırslanır. Dostlarına ve ailesine düşkündür. Kıskanç bir yapıdadırlar. Boş zamanlarında ise genellikle spor yaparlar. Arkadaş ortamlarında bulunmayı severler.

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri

Koç burcu erkekleri öz güveni yüksek kişilerdir. Enerjik yapıda olmalarından dolayı girdiği ortamda kendilerini belli ederler. Esprili kişilerdir ve sohbetleri ilgi çeker. Otoriter yapıdadırlar. Hata yaptıklarını hiçbir zaman kabul etmezler ve bencil davranışlar sergileyebilirler. Koç erkeği, özgürlüğüne oldukça düşkündür. Onu kısıtlayan ve kontrol etmeye çalışan kişilerden uzak dururlar. Çok fazla arkadaş canlısı olup, yardım etmeyi severler. Cömerttir ve aynı zamanda para konusunda da özgür olmayı isterler. Emir almak onlara göre değildir. Dik başlı ve inat olurlar. Sert bir dile sahip olmaları onları kırıcı yapmaktadır. Ailesine ve dostlarına düşkündür. Dışarıda vakit geçirmeyi severler. Bazen alaycı bazen de isyankar olabilirler. Asi ruhlu olmaları ani çıkışlar yapmalarına sebep olmaktadır. Koç erkeği kıskançtır ve sevdiği kadını sürekli kontrol halinde tutmak ister. Ücretsiz günlük burç koç yorumları sitemizden okuyabilirsiniz.