Menü

Yengeç Burcu Özellikleri

1 Şubat Çarşamba 2023

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

22 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğanlar Yengeç burcuna dahil olurlar. Zodyak’ın dördüncü burcudur. Gezegeni ve tarot kartı Ay olmakla birlikte elementi sudur. Uğurlu rengi mavi, uğurlu sayısı 2, uğurlu günü ise pazartesidir. Uğurlu taşı inci olan Yengeç burcu öncü niteliktedir. Yengeç burcunun en belirgin özelliği, hassas ve duygu yüklü oluşudur. Her duyguyu en üst noktada yaşar. Anlaştığı burçlar; Koç, Boğa, İkizler, Aslan, Başak, Akrep, Kova, Balık olmakla beraber; anlaşamadığı burçlar ise; Yengeç, Terazi, Yay, Oğlak olarak bilinir. Yengeç burcu kadını ve yengeç burcu erkeği aralarında farklılık bulunur. Ücretsiz burç yorumları için bu sitede takipte kalın.

Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri

Yengeç burcu kadını, evcimen ve sıcakkanlıdır. Dürüst ve iyi niyetli yengeçler biraz saf bir yapıya sahiptir. Kolayca insanlara inanırlar. Sonu genellikle hüsranla biter ve aşk acısı çekerler. Aşırı hassastırlar ve en ufak bir şeyi bile kafalarına takarlar. Yengeç kadını, kendisiyle alakalı konuşmayı sevmez. Fakat başkaları hakkında büyük bir zevkle fikir yürütür. Dedikoduyu sevmem dese de dedikodu yapmaktan kendini alıkoyamaz. Eşine ve ailesine bağlıdır. İyi ve güvenilir bir dosttur. Eleştiriyi sevmez ve sürekli ilgi bekler. Hayatındaki en büyük doyumsuzluğu sevgidir. Herkesin onu sevmesini ve bunu ona hissettirmesini ister. Kuşkucudur ve olur olmaz her şeyi kıskanır.

Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri

Yengeç burcu erkeği nazik ve dürüst bir yapıya sahiptir. Duygusal olarak oldukça hassastır. Kolay kırılabilir ama bunu belli etmekte zorlanır. Sevgi ve saygı onun için çok önemli kavramlardır. Çevresindekilere saygılı davranır. Sevdiğini kolay söyleyemese de bunu davranışlarıyla belli etmeye çalışır. Evcimen bir yapıdadır ve evine düşkündür. Alkole yatkınlığı vardır. Analiz yeteneği kuvvetlidir ve kolay çözümler sunar. Paraya düşkündür ancak zor zamanlar geçiren yakınlarının ihtiyacı olması durumunda kullanmak için biriktirir. Yengeç erkeği cömerttir ve eli boldur, herkese yardım etmek ve onları sevindirmek ister. Yalandan hiç hoşlanmaz. Eğer bir yengeç erkeğinin gururunu kıracak davranışlar sergilerseniz bir daha sizinle olmak istemeyecektir. Bu konuda kırılmış olan yengeç kalbi bir daha eskisi gibi olmaz. Onun gönlünü almak hem çok kolay hem de çok zordur. Kinci yapıları buna engel olur. Ücretsiz günlük burç yengeç yorumları sitemizden okuyabilirsiniz.