Koç Burcu Özellikleri Nelerdir

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir

Koç Burcunun tarihi: 21 Mart – 20 Nisan olarak literatürde geçmektedir. Koç burçları ateş grubu burçlarından olduğu için genelde, atletik özellikleri ve doğuştan liderlikleri ile dikkat çekerler. Altıncı hislerini ve hissiyatları çok kuvvetli olur. Diğer burçlardan farklı olarak koç burcu kadını ve erkeği için canlılık ve hareket olmazsa olmazlarındandır. Aynı zamanda da buna bağlantılı olarak, gündelik hayatlarında oldukça aktif bir düzen tercih ederler. Sportif faaliyetler zaten koç burcunun vazgeçilmezlerindendir. Her zaman kendi başına hareket etmeyi seven koçlar aynı zamanda yeni başlangıçları yeni fikirler oluşturma konusunda bir uzmandır. Her zaman koçlar ‘ben buradayım’ tavırlarından dolayı onları dizginlemek biraz zordur. Doğruluk en önemli ilkelerinden birisi olup formalitelerden hoşlanmazlar. Her burçta olduğu gibi koç burcunda da bazı uzak durulması gereken özelliğe gelirsek buna bencilliği ve sabırsızlığı gösterebiliriz. Ayrıca arkadaş çevrenize dikkat etmelisiniz. Arkadaşlarınız arasında oldukça özgüvenli yapınız, sizi her ortamda daha çekici kılmaktadır. Bunun size bazı zararları olabilir. Bu zararları zaten altıncı hissinizin kuvvetli olmasından dolayı kolayca anlayıp sıyrılabilirsiniz. Size yapılan herhangi bir yanlışta ise hemen hakkınızı savunur ve gereken cevabı verirsiniz.

Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Mars gezegeni ise Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi olarak anılır. Yöneticinizin Mars olması da sizlere, inandığınız şey için sonuna kadar mücadele edeceğinizi ve bu yolda önünüze çıkan her türlü engeli büyük bir motivasyon ile aşabileceğinizi gösterir. Koç burcu için haftanın uğurlu gününe Salı günü, uğurlu sayılara 6, 9, 15, 343, 2618 verilebilir. Koç burcunun uğurlu sayılarından yapılan bir araştırmada milli piyangoda en çok çıkan sayılar koç burcunun uğurlu sayılarındandır. Bu konuya önem vermeniz sizin hayatınızda birçok şeyi değiştirebilir.

Evlilik öncesi veya koç burcuna verilebilecek en güzel hediyelerden biri pırlantadır. Çünkü koç burcunun uğurlu taşı pırlantadır. Evlilik demişken aşk evliliği koç burçlarının mutlu olabilmeleri için biçilmiş kaftandır. Aşkın rengi kırmızı narçiçeği rengi uğurlu renkleri arasındadır. Koç burcunun yine uğurlu çiçekleri arasında, Lale, papatya, uğurlu kokuları içinde Manolya, lavanta, ıtır öne çıkmaktadır. Koç burcu günlük hayatta aktif bir rol aldığından dolayı dinledikleri müzikte hızlı tempolu parçalar ve sportif faaliyetlerden gelen özelliğin yansıması marşlardır. Başımızın belası hastalıklara gelince koç burcunun olası hastalıkları, Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklardır. Bunlara dikkat etmek gerekir. Her hastalığın bir sonu vardır ama dostluğun arkadaşlığın bir sonu olmamalıdır. Koçların en iyi anlaştığı, iyi dostluklar arkadaşlıklar kurduğu burçlar arasında  Aslan, Yay en üsttedir. Size zarar vermeyecek burçlar arasında; Boğa, İkizler, Kova, Balık vardır. Yanından bile geçmeyeceğiniz elektriğinizin buluşmadığı burçlarda; Yengeç, Terazi, Oğlak olarak verebiliriz. Bu verdiğimiz önerilere uyarsanız sizin için başarı ve mutluluk kaçınılmaz.

Başarılı demişken yapabileceğiniz ve başarılı olabileceğiniz meslekler arasında; Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm işleri vardır. Senin karakterin ve senin huylarını taşıyan birçok insan olmakla beraber aslında senelerdir hayranı olduğunuz veya sevdiğiniz bir sanatçıda sizinle aynı burçta olabilir.

Bunlardan en önemlilerini sıralarsak , İngiliz sinema yönetmeni, oyuncu, yazar, film müziği bestecisi, kurgucu ve komedyen olan ve yarattığı “Şarlo” karakterine hayat veren isim Charlie Chaplin, modern felsefenin kurucusu olarak kabul edilen Fransız filozof, matematikçi ve yazar Descartes,  Osmanlı İmparatorluğu’nun yedinci padişahı, İstanbul’u fetheden, Fatih Sultan Mehmet, dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi ve orgcusu Johann Sebastian Bach,  20. yüzyılın en önemli sinema oyuncusu olarak gösterilen, Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Marlon Brando,Şarkıcı, Oyuncu, Neşe Karaböcek,  Altın Küre ödülü kazanmış Lübnan asıllı Mısırlı ünlü sinema oyuncusu Ömer Şerif, dünyaca ünlü oyun yazarı Tenesse Williams, ünlü işadamı Sakıp Sabancı, Hollandalı duayen Ressam Vincent Van Gogh, ünlü müzik sanatçısı Yüksel Uzel, sanatçı, ünlü tiyatrocu, yönetmen, oyuncu Zeki Alasya’yı örnek olarak verebiliriz.

Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir