Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Satürn
Grubu: Toprak
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu sayısı: 2 ve 8
Uğurlu taşı: Lal
Uğurlu renkleri: Koyu kahverengi, kurşuni
Uğurlu çiçekleri: Kara gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu kokuları: Kamelya, çam
En belirgin özelliği: Dik başlılık
En büyük emeli: Yükselmek
En büyük hatası: Agresiflik
Zayıf noktaları: Abartılı titizlik, her şeyi ciddiye alma
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Başak, Oğlak, Balık

GENEL ÖZELLİKLERİ

Oğlak burcunun genel özellikleri arasında kendinden emin oluşları, güçlü kişilikleri ve sarsılmaz yapıları vardır. Bu durum özellikle dış görünüşlerine yansır. Oğlak burcu kadını da bu özellikleri taşımaya çalışır. Oğlak Burcu Genel Özellikleri. Yönlendirici gezegeni yalnızlık ve disiplini simgeleyen Satürn, element gurubu toprak, metabolizması orta hızlıdır. Yine de çalışkan ve özverili tavırlarıyla insanların saygısını kolayca kazanırlar. Genellikle iyi bir sırdaş olurlar, ancak başkalarının başarısızlıklarını abartma konusunda bazen sınırları aşabilirler.

OĞLAK KADINI

Oğlak kadınının en belirgin özellikleri hırslı yapısı, evcimen tavırları, çalışkanlığı ve dürüstlüğüdür. Her zaman kendinden emin görünür ve en yakınındakilere bile kolay kolay güvenemez. Çevresindeki insanlara karşı mesafeli tavırlar sergiler, nezaket sınırlarını asla aşmaz. İş konusunda iddialı ve hıslıdır. Aşk konusunda ise kalbinden çok mantığıyla hareket eder ve temkinli adımlar atar. Sadık bir eş ve sevecen bir anne olur. Evliliği bir meslek gibi ele alır ve planlar. Aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle zaman zaman çekilmez olabilir.

OĞLAK ERKEĞİ

Hırslı ve çalışkan bir erkektir. Çalışmazsa mutlu olamaz. Geceleri ofiste çok zaman geçireceğini bilmeli, bunu kabul edemeyecekseniz en baştan ondan uzak durmalısınız. Oğlak erkekleri gurur duyabilecekleri bir sevgili ararlar ve başarılı kadınlardan hoşlanırlar. Hatta onların “mükemmel” kadının peşinde olduklarını söylemek abartılı olmaz. Eğer patronuyla ya da iş hayatındaki rakipleriyle tanıştırırken gurur duyabileceği biri değilseniz yanınızda pek kalmayacaktır. Espriri duygusu çok gelişmiştir ve bu erkek sizi yataktayken bile güldürebilir. Eğer siz de onu eğlendirebilir ve sıkıntısını dağıtmayı başarabilirsiniz size bağlanması hiç zor olmayacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir