Tarot Nedir? Tarot Falına Nasıl Bakılır?

Tarot Nedir? Tarot Falına Nasıl Bakılır?

Fal çeşitleri arasında yer alan bu uygulama diğer fallara göre değişik ve farklılıkları vardır. Fala inanma falsız da kalma sözünden yola çıkarak bu durumun gerçekliğide tartışılmaya devam etmektedir. Kişi ve kişilerin bu yönde olan merakları her daim fal bakma baktırma istekleri hiç bitmez. Bu durum önceden beri süre gelen ve adeta bir adet olmuş durumlar arasında yer almaktadır. Günümüzde su falı, kahve falı ve çay falı bile türemiştir. İnsanlar bir çok konuda fala baktırabilir hale gelmiştir. Genel olarak bakım çalışmaları da vardır. Onları ilerleyen zamanlarda kategorilerimizde sınıflandıracağım.. Tarot diğer fallardan farklı olmakla birlikte, günümüzün en popüler fallarından biridir.

Eski Mısırca bir söz olarak bilinen (Ta-rosh) sözcüğünden türemiştir. Tarot en eski kehanet yöntemlerinden biridir ve 78 kart, iki ana bölümden oluşmaktadır. Tarot destesi 56 kartın oluşturduğu küçük sırlar serisi ve 22 kartın oluşturduğu büyük sırlar serisinden oluşmaktadır.

Bu kartlar kullanılarak fal bakılmakta ve bakılan fal yorumcudan yorumcuya farklılık göstermektedir. Tarot kartlarında görülen şekiller yorumlanmakta ve kartlar olaylar ya da gerçekler hakkında bilgi vermektedir. Bu destede, Deli, büyü, Büyücü, Başrahibe, İmparotiçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları bulunmaktadır. tarot falıma bak diyenler için online tarot servisini sunuyoruz tarotda küçük sırlar ise günlük yaşantıdan olayları tanımlar 10 kart Asalar, 10 kart Kılıçlar, 10 kart Kupalar, 10 Tılsımlar ve geriye kalan 16 kart ise Saraylı Kartları’dır.

Tarot; sembollerin yardımıyla olabilecekleri okuma sanatı ve kehanet yöntemlerinden biridir. Tarot destesi toplam 78 karttan oluşur. Kartlar hayattaki derslerin manevi anlamlarını gösterir. Ayrıca karakterlerin pskolojisini ve ruhun derinliklerinde kalan kısımları da yansıtır. Her kartın üzerindeki en ufak bir sembol bile anlamlarla yüklüdür.

Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir